Informacja o dodatkowym ubezpieczeniu dzieci przedszkolnych

Informuję, że w obecnym stanie prawnym nie ma regulacji ustanawiających obowiązkowe ubezpieczenia w odniesieniu do działalności szkół i placówek oświatowych, z wyjątkiem ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia w sytuacji, w której szkoła organizuje wycieczkę zagraniczną lub wypoczynek za granicą (samodzielnie lub we współpracy z przedsiębiorcami zajmującymi się działalnością turystyczną). Dobrowolne ubezpieczenie zawarte w ubiegłym roku szkolnym wygasa z dniem 31 sierpnia 2022r. Od 1 września 2022r rodzice, którzy chcą ubezpieczyć swoje dziecko powinni zawrzeć indywidualną umowę z wybraną firmą ubezpieczeniową.(dyr)